ש. מי אתם?

ת. חב"ד אשדוד היא רשת סניפים המהווים הכתובת לכל עניין יהודי בעיר אשדוד. לעוד מידע לחץ כאן.

ש. מה אתם נותנים?

ת. אנחנו כאמור מהווים הכתובת לכל עניין יהודי. אם אתם זקוקים למוסדות חינוך איכותיים, מקום להתפלל בו בשבתות ומועדי ישראל וגם בסתם יום של חול; אנשים שיכינו את בנך לטקס בר המצווה והעלייה לתורה; סיוע ליולדות במסגרת ארגון 'שפרה ופועה'; בדיקת ורכישת תפילין ומזוזות; סיוע לנזקקים; שיעורי תורה; פעילות לילדים, נוער, נשים וגברים מבוגרים סביב מעגל השנה – אנחנו הכתובת!

ש. מה אתם מרוויחים בתמורה לכל זה?

ת. שלוחי הרבי בכל רחבי העולם עזבו את קהילותיהם ומשפחותיהם החמימות ועברו לגור בסביבה לא מוכרת עבור האידיאל שהציב הרבי: להפיץ את אור היהדות ולהביא אותו לכל יהודי. השלוחים עושים זאת ללא כל קבלת תמורה ולעיתים תוך תשלום מחירים אישיים (לא רק בחשבון הבנק😉). השלוחים חיים את כל חייהם תחת תודעת השליחות אליה שלח אותם הרבי למשך כל חייהם – ובעצם, עד ביאת המשיח.

ש. מרשים מאד. מי מממן את הפעילות?

ת. בניגוד למה שרבים חושבים אין איזה 'בנק חב"ד עולמי' המדפיס שטרות של כסף ומחלק לשלוחים שבכל העולם. לפי המודל שקבע הרבי – כל שליח צריך להשיג את מימון הוצאותיו בעצמו. לפיכך השליחות קשה אף יותר והשלוחים נזקקים לכל תרומה קטנה כגדולה שתניע את פעילותם. אם אתה מעוניין ליטול בחלק בשליחות הגדולה אתה מוזמן לעשות זאת ממש בקישור הזה.

ש. מה המטרה שלכם?

ת. המטרה היא פשוטה, אחת ויחידה: להביא לעולם גאולה. היהדות לימדה שכל תכלית בריאת העולם היא כי בורא העולם רצה ("נתאווה") שתהיה לו דירה דווקא בעולם שפל וגשמי. לכן החושך מכסה את הארץ והרוע גובר, ככל שמתקדמים למטרה: גאולת העולם וביאת המשיח.

הרבי אמר ללא הרף כי הגאולה קרבה מאי פעם, וייתכן שדי במעשה אחד קטן כדי להכריע את הכף ולהביא את הגאולה.

ש. היכן הבית חב"ד הקרוב למקום מגוריי?

ת. באשדוד 20 סניפים פעילים של בתי חב"ד. לחץ כאן וגלה היכן בית חב"ד הקרוב לאזור מגוריך.

ש. איך אני רושם את ילדיי למוסדות חב"ד?

ת. מוסדות חב"ד נודעים ברחבי העיר כמוסדות מצויינים המעניקים חינוך ללא פשרות. למידע מפורט יותר לחץ כאן.

ש. סיקרנתם אותי. יש לי הרבה שאלות ואני מעוניין לשוחח איתכם באריכות. איך אני עושה זאת?

ת. מצויין. גם אנחנו. אתה מוזמן לכתוב אלינו בכתובת הזאת ונשוב אליך בהקדם.